F.H.U.P. A-Z MOT-LEŚNIK WOJCIECH MAGDZIARZ

Sprzęt i maszyny leśne - Przyczepy leśne (Farma, MM) - Pługi leśne - Części LKT

1).Sadzarka leśna - jednorzędowa

 

Możliwości techniczne:

- Sadzenie jednolatki (sosna), dwulatki (sosna), wielolatki (liściate, buk, dąb, brzoza),

- Wydajność: jednolatki około 10 tys. szt./8godz. (przy obsłudze dwuosbowej), wielolatki około 7-8 tys. szt./8godz. (przy obsłudze dwuosbowej).

 

 

 

 

 

 

3

4

1

2

2) ROWKOWA SADZARKA RZS-1

Rowkowa sadzarka jest przeznaczona do mechanizowanego sadzenia sadzonek drzew leśnych z odkrytym i zakrytym systemem korzeniowym (z wielkością bryły korzeniowej do 8 cm) na pozrębowiskach z wysokością pniaków nie większą niż wysokość podwozia traktora od podłoża. Sadzarka jest przystosowana do pracy z ciągnikami posiadającymi napęd na przednie koła o mocy powyżej 50 kW lub na LKT-81.

Podłączenie sadzarki do ciągników jest możliwe poprzez górny system zawieszania lub na trzy punktowy system zawieszenia. Olej ciśnieniowy do podnoszenia i do spuszczania elementów roboczych do pozycji roboczej jest odbierany z zewnętrznego obwodu hydraulicznego poprzez szybko złącze ISO.

Sadzarkę obsługują jeden (RZS-1) lub dwa pracownicy (RZS-2). Pracownik, który siedzi po lewej stronie od radlicy, zabezpiecza przy pomocy dźwigni nożnej hydrauliczne podnoszenie radlicy przy pokonywaniu przeszkód. Dzienna wydajność za jedną zmianę wynosi 0,6 aż 1 ha. Obsługę całego agregatu tworzą traktorzysta i dwóch albo trzech pracowników obsługi sadzarki, którzy się podczas pracy zmieniają i jednocześnie kontrolują jakość sadzenia.

Wydajność za jedną zmianę 0,6 – 1 ha (3-4000 sadzonek) w zależności od terenu.

2

1

3

Czytaj więcej: Sadzarki leśne

Wpisz słowo, aby wyszukać frazę, a następnie wciśnij enter