F.H.U.P. A-Z MOT-LEŚNIK WOJCIECH MAGDZIARZ

Sprzęt i maszyny leśne - Przyczepy leśne (Farma, MM) - Pługi leśne - Części LKT

 

 

 

 

 

 

 

Przerzynarka NIAB 15-15B (przystawka z procesorem) - urządzenie wielofunkcyjne

Przystawka z procesorem FARMA-N 5 - 15 B to bardzo wszechstronne urządzenie i wszyscy leśnicy z pewnością docenią jego możliwości. Zwiększa wydajność pracy i wyniki produkcji leśnej poprzez ograniczenie strat przypadających na drogi zrywkowe.


Za cenę rozsądnych kosztów inwestycyjnych pozwala także na zautomatyzowanie najcięższych i najbardziej niebezpiecznych operacji.
Po obaleniu drzewa wciągarka, w którą wyposażony jest procesor, pozwala na łatwe przeciągnięcie kłody. Przystawkę z procesorem można następnie wykorzystać do przerzucania, okrzesywania, przycinania i sortowania drewna na odpowiednie stosy.

Przystawka z procesorem NIAB jest łatwa w obsłudze, niezawodna i prosta w serwisowaniu. Jest to mocna maszyna, wykonująca wszystkie czynności, począwszy od wstępnej przecinki do ostatecznej ścinki drzew o średnicy pnia do 50 cm.

NIAB 5 - 15 w łatwy sposób można podczepić do każdego ciągnika rolniczego. Przystawka z procesorem wyposażona jest we własny układ hydrauliczny, zasilany przez mocną pompę z przekładnią podłączoną bezpośrednio do urządzenia odbioru mocy w ciągniku, co pozwala wyeliminować wał transmisyjny.

NIAB to urządzenie o dużej wydajności, posiadające wiele technicznych udogodnień podnoszących efektywność pracy. Przystawka NIAB 5 - 15 wyposażona jest w mocną wciągarkę hydrauliczną. Przeciąganie może być sterowane albo zdalnie za pomocą radia, albo lokalnie z panelu sterowania. Siła wciągarki wynosi 2,5 tony. Inne cechy urządzenia obejmują na przykład zintegrowany siłownik przedłużenia wysięgnika z funkcją amortyzacji na obu końcach, zintegrowaną piłę z wbudowaną pompą smarującą i trwale zamontowanym silnikiem, duży 60-litrowy zbiornik oleju hydraulicznego i panel sterowania o regulowanej wysokości w celu zapewnienia optymalnej pozycji pracy.

Dane techniczne:
Szerokość (mm): 245
Wysokość (mm): 230
Długość (mm): 200
Masa całkowita (Kg): 1050
Prowadnica łańcucha ("): 18.00
Wydajność cięcia (kW/hk): 18
Podziałka łańcucha ("): 0.404
Prędkość łańcucha (m/sek): 40
Kąt roboczy (°): 75
Długość liny wciągarki (m): 40
Średnica liny wciągarki (mm): 8
Maks. siła ciągnięcia wciągarki hydraulicznej (ton): 2.5
Maks. średnica drewna (mm): 500
Długość skoku podajnika (mm): 1520
Przeciętna prędkość podajnika (m/sek): 1,5
Nacisk okrzesywania (MPa): 11
Nominalny przepływ oleju hydraulicznego (l/min): 60
Nominalny PTO (r/min): 400
Zapotrzebowanie na moc (kW/hk): 30/40
Zabezpieczenie elektryczne: 12V-16A
Pojemność zbiornika oleju hydraulicznego (L): 65
Typ oleju - olej hydrauliczny
Typ oleju - olej przekładniowy
Zdalne sterowanie (-kanałowe)

1

2

3

4

5

6

7

8

9

11

12

13

14

16

17

18

19

20

21

Wpisz słowo, aby wyszukać frazę, a następnie wciśnij enter